Piotr S. WAJDA informuje:

Jakie doświadczenia mieli klienci?

Plany oszczędnościowe w złocie i pozostałych metalach szlachetnych są nie tylko łatwe w konfiguracji oraz zarządzaniu, ale są jedyną opcją finansowania, która naprawdę zapewnia ochronę przed całkowitą stratą. A nawet, wyrażając się językiem chciwych i nieświadomych spekulantów, nie można narzekać wiedząc, że w okresie 20 lat: grudzień 2000 do grudzień 2020, przy co tygodniowym zakupie metali szlachetnych za kwotę 100 €, i przy podziale zakupu na: 40% złoto, 30% srebro, 15% platyna i 15% pallad – rozwój wartości wyniósł średnio 13,57% w skali roku.

Daje to wartość w walucie euro przekraczającą 650.000,00€.

W samym tylko roku 2020 złoto podrożało o ‎16%, srebro o 40%, platyna o 18% a pallad o 21%.

Rekomendowana dywersyfikacja metali szlachetnych 40/30/15/15 wzrosła na cenie w roku 2020 o 24,25% w walucie Euro. Gratuluję wszystkim tym, którym miało co wzrastać, a w szczególności tym, którzy wykorzystali efekt kursu średniego, wykorzystując nie tylko wzrost zawartości depozytu, lecz także zyskując na chwilowych korektach giełdowych zakupując regularnie i z dużą częstotliwością.

Metale szlachetne oferują dodatkowo cały szereg decydujących zalet: są chronione przed inflacją, można nimi handlować w dowolnym momencie, dzięki czemu zapewniają natychmiastową płynność w razie potrzeby, są łatwiejsze do zrozumienia niż wszystkie inne aktywa kapitałowe (zaleta: przejrzystość) i nie wymagają zarządzania ani konserwacji , ponieważ przetrwały wieki nieuszkodzone.‎ Nic dziwnego, że inwestowanie w metale szlachetne staje się coraz bardziej popularne, czy to jako zabezpieczenie dla dzieci, planowanie przyszłości finansowej, budowanie fortuny, czy też niezależność finansowa. Godnym polecenia partnerem w planie budowania majątku na bazie fizycznych metali szlachetnych jest Auvesta Edelmetalle AG z Niemiec, która w 2020 roku obchodziła jedenastolecie swojego istnienia, natomiast twórcy tych rozwiązań minęło 15 lat tego genialnego pomysłu od jego wprowadzenia.

Po wprowadzeniu tych usług w roku 2005, w okresie czterech kolejnych lat skorzystało z nich ponad dwadzieścia tysięcy klientów tylko w krajach niemieckojęzycznych. Podejmując rozszerzone działania z nowo powstałą firmą Auvesta Edelmetalle AG w roku 2010 na skalę międzynarodową, już po czterech latach ilość klientów przekroczyła sto tysięcy. Wprowadzając te usługi na rynek polski jesienią 2010 roku, firma Auvesta działania swoje prowadziła już w 19 krajach, dziś cieszy się zaufaniem klientów ze 108 państw.

Jakie doświadczenia mieli dotychczas klienci?

Auvesta: doświadczenia klientów

W czasach niskich stóp procentowych – a przy uwzględnieniu wysokiej inflacji absolutnych strat -, zmiennych prognoz ekonomicznych, a tym bardziej podczas największego w historii ludzkości oszustwa i grabieży – posługując się plandemią chińskiego mikroba – inwestowanie w metale szlachetne jest jedynym naprawdę bezpiecznym rozwiązaniem. Ponieważ w przeciwieństwie do akcji lub gotówki złoto nigdy nie traci całkowicie swojej wartości – wręcz przeciwnie, płacąc złotem kupujesz taniej – jest to jedyna bezpieczna waluta, która zawsze będzie trwać, na co wskazują rekordowe zakupy złota i srebra przez banki centralne trwające od ponad dziesięciu lat. Niezależnie od tego, czy chodzi o zabezpieczenie na starość, czy zamiast planu oszczędnościowego w produktach inżynierii finansowej – każdy, kto inwestuje w złoto i tworzy depozyt z metali szlachetnych, gromadzi fortunę i nieprzemijający majątek.

Z planem oszczędnościowym w Auvesta, jest to nie tylko łatwa, ale także przyszłościowa inwestycja. W Auvesta Edelmetalle AG przy każdej płatności kupujesz części dużych sztabek lub monet z metali szlachetnych – i zawsze taniej niż średnia cena rynkowa. Klienci ze
108 krajów na całym świecie już korzysta z doskonałych planów oszczędnościowych Auvesta, ponieważ doceniają elastyczność i doświadczenie. Auvesta umożliwia kupno i sprzedaż złota online w ciągu kilku sekund – już od 25 euro miesięcznie. Nie ma minimalnego okresu, okresu wypowiedzenia ani miesięcznego obowiązku zakupu.

Przejrzystość jest bardzo ważna

Auvesta oferuje swoim klientom najwyższe możliwe bezpieczeństwo nie tylko poprzez składowanie w magazynie o wysokim poziomie bezpieczeństwa u renomowanych partnerów. Dom handlu metalami szlachetnymi otrzymał już kilka nagród od „FOCUS Money”, w tym za najlepsze przechowywanie i najlepszą obsługę. Ponadto Auvesta oferuje certyfikowane bezpieczeństwo poprzez regularne kontrole przechowywania przez niezależnego inspektora, a także coroczne audyty niezależnych audytorów. Oprócz sztabek gwarantowanych przez producentów certyfikowanych przez LBMA, klienci Auvesta mają zawsze pełny dostęp do swoich zapasów. Obejmuje to przegląd zakupów i sprzedaży, listę wszystkich płatności przychodzących, wyświetlanie stanów magazynowych, w tym salda dziennego, a także stałą przejrzystość miejsca przechowywania. Każdego dnia handlowego można sprzedać online dowolną ilość, posiadając  również gwarancję wykupu wszystkich metali szlachetnych przechowywanych w skarbcu.

Ważnym aspektem, który jest nieznany wielu osobom, są korzyści podatkowe wynikające z posiadania metali szlachetnych. Dopóki metal jest przechowywany bez cła, przy zakupie srebra, platyny lub palladu nie ma podatku obrotowego. Przechowywanie w domu jest również możliwe bez żadnych problemów, na życzenie klienta możemy dostarczyć do właściciela złoto, srebro, platynę lub pallad. Zakup jest zawsze dokonywany w czasie rzeczywistym za pomocą karty kredytowej; klienci mogą polegać na kompetencjach i wieloletnim doświadczeniu zespołu Auvesta w przypadku wszystkich pytań.

Auvesta specjalizuje się w kupnie, sprzedaży i przechowywaniu fizycznych metali szlachetnych. Od 2016 roku Auvesta otrzymuje coroczną nagrodę za „najlepsze przechowywanie” od firmy „FOCUS Money” za najwyższą jakość. Firma cieszy się międzynarodowym uznaniem i jest jednym z wiodących dostawców złota, srebra, platyny i palladu.

Współpracujący z firmą Auvesta partnerzy w zakresie produkcji, magazynowania, transportu i ubezpieczeń są postrzegani jako: „kto jest kim w branży”. Wyłącznie znane firmy z najlepszymi możliwymi referencjami są gwarancją bezpieczeństwa i wartości składów metali szlachetnych Auvesta. To nie przypadek, że „FOCUS Money” przyznał Auvesta również w roku 2020 tylko najwyższe noty pod względem ceny, magazynowania, obsługi i przejrzystości, a tym samym otrzymała również tytuł „Najlepszego Dealera Sztabek Złota”. Certyfikaty od Hoppenstedt, Euler Hermes i Creditreform uzupełniają profil oceny Auvesta. W magazynie online klienci mogą na bieżąco śledzić rozwój swojego portfolio, mogą kupować i sprzedawać tam na całym świecie, zmieniać miejsce przechowywania, przestawiać się na inne metale i, w razie potrzeby, zlecić dostawę ich metale szlachetne do domu. Piąty rok z rzędu Auvesta otrzymuje coroczną nagrodę za „najlepsze przechowywanie” od firmy „FOCUS Money” za wysoką jakość i najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Dzięki Auvesta oszczędzanie złota i innych metali szlachetnych staje się prostą i bezpieczną podstawą zabezpieczenia emerytalnego i indywidualnego rozwoju majątkowego.

Portfel inwestycyjny nie jest już dziś możliwy bez prawdziwych aktywów. Eksperci doradzają każdemu inwestorowi prywatnemu, aby zainwestował część swoich aktywów w metale szlachetne. Auvesta jest wiodącym pod względem dziennego wolumenu handlarzem złota i metali szlachetnych. Jeśli chcesz kupować złoto, srebro, platynę lub/i pallad, otrzymasz wielokrotnie nagradzane usługi, bezpieczeństwo i przejrzystość, nie mających żadnej alternatywy ani konkurencji. Auvesta przekonuje również pod względem kosztów: „FOCUS Money” przyznał firmie nagrodę „najlepszą cenę” w 2020 roku.

Wszystkim współpracownikom, klientom i czytelnikom moich pozycji książkowych, moich newsletterów oraz uczestnikom moich wykładów życzę w tym roku Odwagi, Własności i Wolności – Bo tyle Wolności, ile Własności.

 

Z wyrazami szacunku

Wasz Piotr S. Wajda