Poniżej przedstawiamy sylwetki Członków Honorowych Stowarzyszenia Valores Veri Polski Instytut Prawdziwych Wartości.

To osoby, które poprzez propagowanie Prawdziwych Wartości oraz Fizycznej Ekonomii, przyczyniają się do wzrostu świadomości, a co za tym idzie, podjęcia działań w kierunku niezależności, prawości i Wolności – tak ekonomicznej jak i osobistej.

Piotr S. Wajda

„Dać człowiekowi jego życie, a odmówić wolności, to odebrać mu wszystko, co sprawia, że jego życie jest coś warte. Dać mu jego wolność, lecz odebrać własność, która jest owocem i oznaką wolności, to uczynić go niewolnikiem.”

www.piotr-wajda.com

… Prywatny Bankier, Ekscentryk i Filantrop. Myśliciel, Wizjoner i Strateg. Erudyta. Student słowa oraz sztuki myślenia. Badacz i propagator wolności. Rocznik 1967. Mieszkając poza granicami Polski, od roku 1990 zdobywał zawodowe doświadczenie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie. 

Jest wykładowcą prakseologii dedukcyjnej, opierając swoje prelekcje na wiedzy z dziedzin memetyki i etymologii. Od roku 1992 – we wszelkiego rodzaju spotkaniach z tym nietuzinkowym przedsiębiorcą, mówcą i coachem – wzięło udział ponad 500 000 osób.

Wykształcenie branżowe zdobywał na Uniwersytecie we Freiburgu w Deutsche Immobilien Akademie oraz Südwest Finanz Akademie.

Przede wszystkim – nietuzinkowy Sprzedawca i Przedsiębiorca. Filozof Ekonomii. Finansista i Manager, Szkoleniowiec, Wykładowca i Trener Biznesu. Mentor, Coach i Twórca milionerów. Stuprocentowy Pragmatyk. Inwestor, założyciel oraz udziałowiec wielu spółek zagranicznych – niejednokrotnie rozbudowując je do formatu niepowtarzalności i miana światowych prymusów o największych wolumenach. Rozwiązania te dystrybuowane są obecnie w 132 krajach, ciesząc się zaufaniem klientów z całego świata. 

Praktykując wyłącznie pracę jako samodzielny, wolny przedsiębiorca, zbiera i wykorzystuje własne doświadczenia jako twórca, właściciel, współwłaściciel, udziałowiec i członek rad nadzorczych wielu firm i koncernów międzynarodowych – nigdy nie pracując na etacie. 

Branżowi znawcy nazywają go „Szarą Eminencją świata metali inwestycyjnych”, lub „Che Guevarą świata finansów”.