Poniżej przedstawiamy sylwetki Członków Honorowych Stowarzyszenia Valores Veri Polski Instytut Prawdziwych Wartości.

To osoby, które poprzez propagowanie Prawdziwych Wartości oraz Fizycznej Ekonomii, przyczyniają się do wzrostu świadomości, a co za tym idzie, podjęcia działań w kierunku niezależności, prawości i Wolności – tak ekonomicznej jak i osobistej.

Piotr S. Wajda

„Dać człowiekowi jego życie, a odmówić wolności, to odebrać mu wszystko, co sprawia, że jego życie jest coś warte. Dać mu jego wolność, lecz odebrać własność, która jest owocem i oznaką wolności, to uczynić go niewolnikiem.”

www.piotr-wajda.com

Prywatny Bankier, Ekscentryk i Filantrop. Myśliciel, Wizjoner i Strateg. Erudyta. Student słowa oraz sztuki myślenia. Badacz i propagator wolności. Rocznik 1967. Mieszkając od 1990 roku poza granicami Polski, zdobywał zawodowe doświadczenie w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinie.
Przede wszystkim – Sprzedawca i Przedsiębiorca. Finansista i manager, szkoleniowiec, wykładowca i trener Biznesu. Mentor, Coach i twórca milionerów. Inwestor, założyciel oraz udziałowiec wielu spółek zagranicznych – niejednokrotnie rozbudowując je do formatu niepowtarzalności i miana światowych prymusów o największych wolumenach; praktykujący wyłącznie pracę jako samodzielny, wolny przedsiębiorca, zbierając i wykorzystując własne doświadczenia jako twórca, właściciel, współwłaściciel, udziałowiec i członek rad nadzorczych wielu firm i koncernów – nigdy nie pracując na etacie.

Branżowi znawcy nazywają go Szarą Eminencją świata metali inwestycyjnych lub Che Guevarą świata finansów.

Były profesjonalny sportowiec i trener młodzieży.

Jako Finansista i Inwestor nie myśli kwartalnie, tylko pokoleniowo. Obroty 21 zagranicznych firm, w których jego prywatna Fundacja jest strategicznym udziałowcem, dalece przekraczają 10-ciocyfrowe kwoty w walucie €uro.

Ojciec rynku Fizycznej Ekonomii. Inicjator i współzałożyciel Niemieckiego Zrzeszenia Prawdziwych Wartości – Deutsche Sachwert Union, Valores Veri – Polskiego Instytutu Prawdziwych Wartości, Fundacji Fizycznej Ekonomii na Rzecz Posiadania Własności czy Akademii Prawdziwych Wartości, a także działających na terenie całej Polski Klubów Fizycznej Ekonomii.

Twórca wielu produktów finansowych i handlowych oferowanych na całym świecie, wielokrotnie zdobywających najwyższe branżowe wyróżnienia, a nawet pozyskując miano rozpoznawalności i jakości „Najlepszych Marek w Niemczech”.
Publicysta i autor bestsellerowych książek.