Piotr S. WAJDA informuje:

Ceny eksplodują – czas przeliczyć środki płatnicze, zamieniając je  na realne wartości!

Ile pozwolono Ci zapłacić za ostatni postój na tankowanie? Jak zmieniła się ilość Twoich tygodniowych zakupów za tą samą kwotę? Czy chciałeś kupić mebel i zamiast tego znalazłeś puste sklepy meblowe? Czy Twój dostawca usług energetycznych nadal działa, czy też musiałeś zmienić dostawcę z powodu upadłości? Potrzebowałeś nowych opon zimowych do swojego auta i ich nie otrzymałeś w oczekiwanym czasie? Jednej rzeczy nie można już zaprzeczyć, ceny eksplodują. Najwyższy czas działać i chronić swój majątek.

 We wrześniu niemiecki Federalny Urząd Statystyczny ogłosił inflację na poziomie 4,1 proc. Ta wartość wydaje się kpiną, bo każdy wyraźnie czuje w swoim portfelu, że wzrost cen jest znacznie wyższy, że płacimy znacznie więcej zarobionych na życie pieniędzy niż rok temu. A w Polsce? Czy w Polsce jest inaczej? W rzeczy samej, poprzednie pytanie było czysto retoryczne.

Nadmiar pieniędzy spotyka się z niedoborem towarów. 

Podczas gdy zachowania konsumentów gwałtownie spadły w zeszłym roku z powodu blokad i ograniczeń, w tym roku ludzie są znacznie bardziej skłonni do konsumpcji. Ale pragnienie konsumpcji jest równoważone z niedoborem towarów. Produkcja dóbr konsumpcyjnych utknęła w martwym punkcie. Brak surowców i dostaw spowalnia gospodarkę. Do tego gwałtownie rosną ceny energii i surowców, które robią całą resztę, by podnieść ceny.

A gdyby tego było mało, Chiny przestaną eksportować wiele towarów. To ujawnia wyraźne wady globalizacji. Zależność od Państwa Środka jest teraz tak silna, że ​​brak dostaw nie da się zrekompensować w żaden inny sposób. W związku z tym prawdopodobnie w przyszłości śruba cenowa zostanie jeszcze bardziej dokręcona.

Wpływ na system finansowo-monetarny. 

Środki płatnicze na rachunkach, w umowach ubezpieczenia na życie lub umowach z towarzystwami budowlanymi są obecnie dewaluowane dużo szybciej i bardziej niż miało to miejsce przez dziesięciolecia. Ponadto istnieją opłaty powiernicze za salda bankowe ze stale spadającymi limitami. Wiele banków już pobiera opłaty powiernicze za salda bankowe w wysokości 5000 euro lub więcej. To Wskazuje i wyjaśnia fakt, że ​​wartości środków nie mogą obecnie być ani chronione, ani służyć do przechowywania ich wartości siły nabywczej, a tym bardziej budowania rezerw czy wartości majątkowych. Nadszedł czas najwyższy, aby to ostatecznie przemyśleć i zwrócić się ku prawdziwym pieniądzom, złota i srebra.

Chroń aktywa za pomocą metali szlachetnych

Złoto zostało sklasyfikowane z Tier (klasy/rangi) III do „Klasy/Kategorii” I dla instytucji kredytowych 1 lipca 2019 r. Musisz wiedzieć, że termin ten pochodzi od angielskiego „tier”, co oznacza coś w rodzaju „rangi/klasy/kategorii”. W przypadku Tier-1 (kapitał podstawowy), Tier-2 (kapitał uzupełniający) i Tier-3 (fundusze trzeciego poziomu), istnieją trzy poziomy funduszy własnych dla banku. Jest to więc obecnie klasa aktywów o najwyższej jakości i bezpieczeństwie z punktu widzenia banków.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Metale przemysłowe, srebro, platyna i pallad nadają się również do ochrony aktywów. Bynajmniej. Te metale szlachetne są ważnymi surowcami w przemyśle i są bardzo poszukiwane. Inwestowanie w adekwatną dywersyfikację złota, srebra, platyny i palladu jest zatem rozsądnym sposobem na niezawodną ochronę aktywów.

Auvesta Edelmetalle AG oferuje tutaj dokładnie właściwe takowe rozwiązanie, a mianowicie: Bezpieczne i poufne depozyty z metalami szlachetnymi: złota, srebra, platyny i palladu w cenach dużych sztab. Duże nominały są znacznie tańsze niż mniejsze nominały ze względu na niższe koszty produkcji. Daje to więcej kruszcu za przeznaczone na zakup środki.

Pozwala to przede wszystkim na łączenie możliwości posiadania różnych metali szlachetnych – jako wyjątkowa szansa niepowtarzalnej dywersyfikacji. Ale najważniejsze jest to, że te metale szlachetne mają postać fizyczną. Sztabki są przechowywane w bezpiecznym sejfie w składzie celnym w Szwajcarii, poza UE, z dostępem do zarządzania swoimi kruszcami przez każdego z posiadaczy depozytu. Daje to nabywcy metali szlachetnych przewagę dzięki zaoszczędzonemu VAT na srebro, platynę i pallad. Ponadto metale szlachetne oferowane są w Auvesta po cenach dużych sztab, nawet przy mniejszych ilościach zakupu. To nie mogłoby być bardziej sensowne.

Wszystkim czytelnikom życzę Odwagi, Sukcesów, Własności i Wolności. – Bo tyle Wolności, ile Własności.

Oddany Prawdziwym Wartościom

Piotr S. Wajda