[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Piotr S. WAJDA informuje:

Gdzie ujemne stopy procentowe mogą poruszać rynki

Kryzys finansowy nabiera rozpędu. To, co wyłaniało się od lat i było przewidywane przez niewielu ekspertów, stało się teraz rzeczywistością. Zaufanie do pieniądza papierowego maleje, a popyt na prawdziwe pieniądze rośnie: na złoto.
Pod koniec minionego roku widać było już długie kolejki przed placówkami handlującymi złotem. Powodem tego było planowane obniżenie limitu anonimowych zakupów złota od 2020 r. Do chwili obecnej. 2000 euro. Od początku roku działalność fizycznego odbioru mogła być prowadzona anonimowo do maksymalnej kwoty 1 999 EUR.

Wysokie premie za monety

Z powodu zapotrzebowania i dużego popytu nabywcy złotych monet musieli w niektórych przypadkach zaakceptować „delikatne” znaczniki wolnego rynku. Niektóre pożądane monety były sprzedawane z ekstra „premią” dla sprzedawców wynoszącą do 20 procent. Mimo to nie wydawało się to zniechęcać kupujących. W tym czasie handlarze i pośrednicy w handlu złotem dokonywali sprzedaży na rekordowych poziomach. Ale to było nic w porównaniu do teraz, podczas kryzysu koronawirusa.

Wymień bezwartościowy papier na cenne złoto

Rządy zapewniły pakiety „pomocy” podczas kryzysu. Pieniądze są niczym z helikopterów rozrzucane – dystrybuowane w USA i w Europie. W Niemczech jak i w Polsce potrzebna jest szeroka pomoc dla potrzebujących przedsiębiorców. Fala  powodzi pieniądza zalewająca rynek znacznie przewyższa siłę finansową, potrzebną do ratowania banków podczas kryzysu w sezonie 2008/2009. Waluty fiducjalne były już na granicy swoich sensownych możliwości, co znalazło odzwierciedlenie w stale spadających stopach procentowych.
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Video_Widget”][/siteorigin_widget]

Lecz teraz, mamy do czynienia z sytuacją  bezprecedensowego „drukowania pieniędzy” i zalewania rynku pustym pieniądzem, który wpompowany w rynek w postaci „pomocy”, będzie trzeba odpokutować w postaci dodatkowych podatków i serii kolejnych grabieży. Narasta również strach przed inflacją; niestety trzeba stwierdzić  – uzasadniony. W rezultacie ludzie wracają do jedynych prawdziwych pieniędzy, kupując złoto jak szaleni. W rezultacie cena złota rośnie, ale nie tylko oficjalna. Obecnie musisz płacić dodatkowo, kupując złoto fizyczne. Żółty metal stał się towarem bardzo deficytowym. Dealerzy borykają się z wąskimi możliwościami w dostawach, nie mogąc zaspokoić popytu.

Papierowe złoto pozostaje w oficjalnej cenie

Spekulanci nie mają tego problemu. Złoto zdeponowane w postaci „złotych papierów” jest nadal w oficjalnej cenie złota. Teraz możesz teoretycznie zaopatrzyć się w papierowe złoto i skorzystać z prawa do dostawy.
Czy to faktycznie działa, można zakwestionować. Problem polega na tym, że emitent „złotego papieru”, np. B. Xetra Gold nie musi utrzymywać 100 procent sekurytyzowanych wierzytelności w formie fizycznej, ale tylko 95 procent. Jeżeli wszyscy „inwestorzy”  zażyczą sobie  dostarczenie swojego kruszcu w całości, nie wszyscy mogą być zadowoleni.

Roszczenie nie oznacza posiadania

„Papierowe złoto” może być przydatne dla spekulantów. Nie musisz się martwić o bezpieczeństwo przechowywania go – bo ono nieistnieje. Dlatego wydawać by się mogło że łatwiej jest działać. Ale masz tylko teoretyczne prawo do fizycznego złota, nie mając do niego prawa własności.
Kto chce polegać na zdobywaniu i posiadaniu złota w czasach kryzysu? Nie będziesz w stanie wiele zrobić z teoretycznym prawem, zwłaszcza, że ​​papier rzadko znajduje się w rękach inwestora podczas handlu na giełdzie.
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Video_Widget”][/siteorigin_widget]

AUVESTA EDELMETALLE AG stosuje inną strategię. Oferuje Depozyty – portfele nie tylko z możliwością posiadania złota, ale także srebra, platyny i palladu w najlepszych cenach. Umożliwia to łączenie możliwości kupowania i posiadania różnych metali szlachetnych. Najważniejsze jest to, że te metale szlachetne są w formie fizycznej. Sztaby przechowywane są w skarbcu o najwyższym poziomie bezpieczeństwa w bezcłowym magazynie w Szwajcarii poza UE. Daje to nabywcy metali szlachetnych przewagę dzięki zaoszczędzonemu podatkowi VAT na srebro, platynę i pallad. Ponadto metale szlachetne są oferowane przez Auvesta w cenach dużych sztab, nawet przy mniejszych ilościach zakupu. Ta forma i możliwość nie ma na ten moment żadnej alternatywy.

Oddany prawdziwym wartościom
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Cta_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]