3 powody dla których kupuję systematycznie metale inwestycyjne

Metale inwestycyjne takie jak złoto, srebro, od setek lat budzą zainteresowanie i chęć ich posiadania. Wiąże się to z ich niebywale trwałą, przenoszoną w czasie oraz uznaną na całym świecie niezbywalną wartością. Aktualnie mamy również możliwość zakupu innych metali szlachetnych tj. platyny, czy palladu w formie sztabek inwestycyjnych oraz w postaci monet bulionowych.

Świadomi inwestorzy oraz osoby systematycznie oszczędzające coraz częściej decydują się na właśnie tę formę utrwalania swoich zysków i budowania majątku odpornego na zawirowania rynków finansowych. Każdy ma swoje argumenty, dla których widzi w metalach inwestycyjnych potencjał ich posiadania. Ja podzielę się z Państwem moimi powodami, dla których gromadzę te szlachetne kruszce. Szanując Państwa czas wymienię jedynie trzy najważniejsze, które dotyczą mnie i większości z nas.

 

Pierwszy powód – ODPORNOŚĆ – złoto i inne metale szlachetne odporne są na zagrożenia systemowe.

 

Dzięki ograniczonej ilości i trudnemu wydobyciu metale szlachetne nie są narażone na zagrożenia systemowe, np. inflację, hiperinflację, czy dewaluację. W chwilach niepewnych ich cena i zaufanie do nich rosną. Jak powszechnie wiadomo, złoto historycznie wytrzymało wiele kryzysów i niejeden system polityczno-gospodarczy. Jest również odporne na manipulacje i spekulacje na rynkach inżynierii finansowej, które dziś prowadzą do największych baniek spekulacyjnych w historii ludzkości.

 

Drugi powód – PŁYNNOŚĆ – majątek i oszczędności zgromadzone w metalach szlachetnych są aktywem bardzo płynnym.

 

Kupując metale szlachetne mam wybór nie tylko rodzaju zakupionego metalu, jego formy, ale również dostępnych gramatur – od 1 grama do sztab kilkunastokilogramowych. Ta rozpiętość wiąże się z niesamowitą płynnością przy kupnie, ponieważ wystarcza dowolnie duży kapitał w dowolnym czasie. Zakupy mogę robić już od kwot dostępnych dla każdego, kto zarabia oraz chce świadomie oszczędzać i utrwalać swoje zyski. Korzystam z rozwiązań dostępnych w szwajcarskich depozytach prowadzonych w metalach szlachetnych, więc mam możliwość sprzedania dowolnej ilości moich metali w każdej chwili, korzystając z gwarancji odkupu platformy handlowej. Środki uzyskane ze sprzedaży otrzymuję bezpośrednio na własny rachunek bankowy w ciągu 1-2 dni roboczych.

 

Trzeci powód – EMERYTURA – moja szwajcarska emerytura.

 

Najważniejsze powody, dla których gromadzę majątek w metalach szlachetnych pod kątem mojej emerytury to z jednej strony niestabilność systemu emerytalnego, a z drugiej chęć uzyskania niezależności od instytucji. Jeżeli chcę mieć pewność, jak będzie wyglądała moja emerytura, to muszę sam o nią zadbać. I to samo rekomenduję Państwu.

Aby zakończyć optymistycznym akcentem, przypomnę, że rozwiązania te dostępne są dla każdego z Państwa, kto tylko wyrazi taką chęć. Zapraszam do kontaktu z Ekspertami Valores Veri. Zapoznamy Państwa z możliwościami, jakie macie na wyciągnięcie ręki oraz wieloma korzyściami, jakie możecie mieć już dziś otwierając szwajcarski depozyt.

Mamy jedną przyszłość!

 

Marcin Woźniak

Marcin Woźniak

 

Autorem artykułu jest Marcin Woźniak – Członek Stowarzyszenia Valores Veri Polski Instytut Prawdziwych Wartości, Certyfikowany Ekspert ds. Metali Szlachetnych Auvesta Edelmetalle AG oraz  Metali Strategicznych SMH Schweizerische Metallhandels AG Deutschland.