[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Piotr S. WAJDA informuje:

Drodzy Klienci,
Drodzy partnerzy biznesowi,

Mamy nowy, 2020 rok. Z tej okazji życzę w tym roku, nam wszystkim, sukcesów we wspólnej misji, a dziś przesyłam nowy, kolejny biuletyn z interesującymi informacjami na temat rozsądnych strategii, jak i nie rozsądnych, lecz przewidywanych – tudzież od kilkunastu lat przeze mnie zapowiadanych, wywłaszczających działań politycznych. I pomimo że informacje te dotyczą pośrednio wstępnie „jedynie” 11 krajów UE, Polska, a przede wszystkim jej obywatele, zostali już wywłaszczeni poprzez Pakt fiskalny lub proces reprywatyzacji, których obecne „rządowe rozdawnictwo” (finansowane kredytami nie do spłacenia) będzie niebawem przez wierzycieli egzekwowane poprzez przejęcie wszelkich prywatnych dóbr – czego proces został już rozpoczęty poprzez odbieranie obywatelom gotówki, będącej jedynym względnym wykładnikiem wartości bytu i oznaką wolności. Mam nadzieję, że te informacje okażą się przydatne w argumentacji dotyczącej metali szlachetnych i strategicznych.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Video_Widget”][/siteorigin_widget]

Wicekanclerz i minister finansów obecnego rządu Niemieckiego, Olaf Scholz, planuje sfinansować wypłatę podstawowej emerytury poprzez podatek od transakcji finansowych. Oprócz ostrej krytyki ze strony opozycji i zastrzeżeń partnerów koalicyjnych istnieje znacznie poważniejszy problem. Podatek uderza w niewłaściwych ludzi.

Sekretarz generalna FDP, Linda Teuteberg, skrytykowała podatek od transakcji finansowych planowany przez Scholza: „Podatek od transakcji finansowych stanowi atak na wszystkie prywatne umowy i produkty emerytalne. W samo centrum społeczeństwa. Mali inwestorzy będą musieli zapłacić, aby uratować podstawową emeryturę. Ich własną emeryturę”. To jest właśnie istota problemu.

Nowy podatek ma dotyczyć tylko prywatnych inwestorów. Jednak większość dzisiejszych transakcji nie jest przeprowadzana przez prywatnych inwestorów, lecz w pełni automatycznym obrocie. W tak zwanym handlu o wysokiej częstotliwości, ogromne kwoty są wymieniane w ciągu kilku sekund. Jednak ta część handlu, która w znacznym stopniu manipuluje rynkami giełdowymi i czyni je bardzo niebezpiecznymi dla inwestorów prywatnych, zostanie zwolniona z tego podatku, zgodnie z obecnym projektem ustawy.

Co sprawia, że „​​dobry plan” jest bumerangiem.

Ponieważ jedynie prywatni inwestorzy proszeni są do kasy, problem finansowania emerytury pozostaje wyłącznie w ich rękach – że tak powiem. W obliczu zerowych stóp procentowych prywatni inwestorzy i tak nie mają prawie żadnych szans na generowanie atrakcyjnych zysków, a dodatkowe opodatkowanie jest gwoździem do przysłowiowej trumny. Tradycyjne produkty oszczędnościowe i emerytalne, jak i wysoko spekulacyjne „inwestycje”, stały się nie atrakcyjne. Ludzie zwabiani są na giełdy „papierów wartościowych”, próbując wypełnić tam swoją zbliżającą się klęskę emerytalną prywatnymi „świadczeniami”.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Nie ma możliwości oczyszczenia rynku z podatków!

Bardziej rozsądnym – i sprawiedliwym – planem byłoby opodatkowanie transakcji wszystkich graczy giełdowych. Tych wielkich! Obejmowałyby one transakcje o wysokiej częstotliwości, spekulacyjne transakcje towarowe lub walutowe oraz transakcje pochodne wysokiego ryzyka, co wygenerowałoby wiele wyższe podatki. Ostatecznie w handlu o wysokiej częstotliwości przenoszone są zupełnie inne wolumeny. Opodatkowanie sprawiłoby, że byłyby mniej atrakcyjne ekonomicznie, szczególnie w handlu o wysokiej częstotliwości i we wszystkich obszarach, w których manipulacje na rynku odbywają się za pośrednictwem dużych transakcji. Odepchnęłoby to z tego obszaru „hazardzistów”, i powstrzymało niekończącą się manipulację na rynkach akcji, towarów i walut.

Na przykład: prywatni inwestorzy mogliby kupować akcje z czystym sumieniem, mogąc polegać na tym, że rosnące ceny akcji znów miałyby coś wspólnego z wysokim poziomem efektywności produkcyjnej firmy. Państwo wysłałoby spekulantom wyraźny sygnał, kładąc kres mechanizmom destrukcyjnym.

Zachęciłoby to inwestorów prywatnych do zwiększenia rezerw i dzielenia się inwestycjami. Na przykład każdy, kto kupuje akcje dywidendowe i trzyma je przez długi okres, nie miałby problemu z podatkiem od transakcji.

… Od, takie moje ‎kolejne – zazwyczaj niespełnione – marzenia…

Ogólnoeuropejski podatek od transakcji finansowych jest dyskutowany od dziesięciu lat. Jedenaście państw członkowskich UE planuje obecnie wprowadzić podatek od transakcji finansowych od 2021 r.

Rynki pozostają niebezpieczne, więc zamiast tego, kupuj prawdziwe aktywa – fizyczne!

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Polityka po raz kolejny sygnalizuje, że nie jest po stronie swoich wyborców. Nie ma innego sposobu na ocenę tego, co tam zaplanowano. Dzięki podatkowi od transakcji finansowych państwo miałoby nieocenione narzędzie do skutecznego zwalczania spekulacji i manipulacji na rynkach. Zamiast tego, instrument ten, jak każdy dotychczasowy, skierowany jest przeciwko własnym wyborcom, którzy już od dawna zmagają się ze spadającymi stopami procentowymi, inflacją, oraz rosnącymi podatkami i podatkami…

Bardziej niż kiedykolwiek ważniejsze jest zabezpieczenie siły nabywczej w celu zbudowania solidnej emerytury, a tym samym zabezpieczenia godnego życia na przyszłość. Najbardziej rozsądnym, i na chwilę obecną jedynym sposobem przechowywania siły nabywczej – jest zakup fizycznych metali szlachetnych. Metale szlachetne są odporne na inflację i niezawodnie zabezpieczają siłę nabywczą, ponieważ są niezależne od walut. Złoto, srebro, platyna i pallad – jako poszukiwane metale szlachetne, oraz niezastąpione i niezbędne dla rozwoju nowoczesnych technologii – jako metale strategiczne, dają idealną dywersyfikację i przyczyniają się do bezpieczeństwa portfela.

Auvesta Edelmetalle AG oferuje Depozytowe portfele ze złota, srebra, platyny i palladu w najlepszych cenach.

Odpowiednia dywersyfikacja przyniosła ich posiadaczom znaczny wzrost wartości, przekraczający w ostatnich dwóch dzisięcioleciach 11% w skali roku. Umożliwia to łączenie możliwości posiadania różnych metali szlachetnych, a zakupując regularnie – wykorzystanie efektu kursu średniego – jako najistotniejszego czynnika podczas zakupu fizycznych metali. Najważniejsze jest to, że te metale szlachetne są w formie fizycznej. Sztaby przechowywane są w skarbcu o najwyższym poziomie bezpieczeństwa – w bezcłowym magazynie w Szwajcarii – poza UE. Daje to nabywcy metali szlachetnych przewagę dzięki zaoszczędzonemu podatkowi VAT na srebro, platynę i pallad. Ponadto, Auvesta Edelmetalle AG oferuje metale szlachetne w cenach dużych sztab, nawet przy mniejszych ilościach zakupu. Ta forma oszczędzania i budowania bezpiecznego majątku nie ma żadnej innej alternatywy!

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]