[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

 

Piotr S. WAJDA informuje:

Najlepszy sposób/czas na zakup metali szlachetnych

Cena złota goni od jednego rekordu do drugiego. W walucie euro złoto notowane jest najwyżej w historii. I popyt nie wydaje się maleć. Lecz i białe metale też nie powinny być pomijane.

Ludzie rzadko kupują antycyklicznie. Na przykład, jeśli akcje spółek giełdowych wzrosną, ludzie skupiają się na zakupach akcji. Takie zachowanie stada regularnie gwarantuje, że ludzie nie potrafią podejmować decyzji inwestycyjnych. Jeśli akcje stoją wysoko, istnieje nadzieja, że ​​tendencja ta utrzyma się. Jednak w taki właśnie sposób myśli przeważająca większość kierująca się chciwością, a chciwość zżera mózg. Mało kto zdaje sobie świadomie sprawę, że w takim razie w takich czasach musi być także wystarczająca liczba sprzedawców, aby kupujący mogli kupować akcje. A ci nieliczni, lecz świadomi sprzedawcy osiągają znaczne zyski, ponieważ akcje powinny być sprzedawane, gdy są drogie.

Chwilę później wcześniejsi sprzedawcy stają się nabywcami, a ci nabywcy lubią odkupywać akcje, gdy cena gwałtownie spadnie, a niedoświadczeni akcjonariusze liżą rany. Tak działa ta gra tak długo, jak długo istnieje. Tak, niektórzy mogą się na grze na giełdzie wzbogacić – ale niestety nie wszyscy. I tak, podczas gdy ponad 90% graczy przegrywa, będąc jedynie dawcami dla kierujących tą grą i nie głosząc tego wszem i wobec aby nie wyjść na głupców, ci zwycięzcy chętnie się tym chwalą, stając się rzecz jasna nadzieją dla dawców którzy chętnie biorą owe jednostki jako nadzieja do kolejnych prób „odrobienia strat”.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Video_Widget”][/siteorigin_widget]

Tym czasem rynki giełdowe znajdują się obecnie w stanie wyjątkowym. Rządy udzielają ogromnej „pomocy” ludziom z powodu Plandemi chińskiego mikroba. Jednocześnie jednak gospodarka znajduje się w agonii i brakuje ogromnych dochodów podatkowych. Skąd pochodzą więc pieniądze na ratowanie gospodarki?

Banki centralne kupują obligacje na masową skalę. To zatapia rynki środków płatniczych tworząc ogromną płynność, które nie mają odniesienia lub wykorzystania w realnej gospodarce. Dług, który już od lat jest nie do spłacenia wciąż się powiększa. Bańka zadłużenia osiągnęła niebywały, i nigdy dotąd nie istniejący poziom.

To powoduje konieczność uruchomienia  nieodwracalnych procesów zmian w systemie finansowo-monetarnym. Poprzez sytuację gospodarczą świata, zagrożone upadłością jest obecnie bezpośrednio co najmniej 50% wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych na świecie. Ponieważ podczas współpracy silnego lobby branży ubezpieczeniowej i odtwórców ról politycznych, w zamian za poparcie lobbyści zmuszeni byli do inwestowania dużej części środków swoich klientów w obligacje, co obecnie oznacza brak zysków, tudzież raczej wyjątkowo wysoki poziom strat. I pomimo że pisałem o tym w moich artykułach już w roku 2012, zapowiadając i opisując ten scenariusz również w mojej książce „Podatek od Złudzeń”, zakres strat jakie poniesie z tego powodu społeczeństwo całego świata będzie znacznie większe niż przewidywałem.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Na dzień dzisiejszy 70.000 umów kredytowych na kwotę 120 miliardów euro, dzięki wywołanej plandemii chińskiego mikroba zagrożone jest niewypłacalnością. I mówię tu o Deutsche Banku. Jednym, a zarazem największym banku w europie. A co z resztą? Nie lepiej. Poza tym, należy pamiętać, że banki są ze sobą połączone. Padnie jeden, pociągnie za sobą, niczym domino dużą ilość pozostałych. W Niemczech nawet Sparkassenverband oraz ‎Volksbank zagrożone są utratą płynności.

I dla jasności: żadne ubezpieczenie lub fundusz nie posiada środków, które mogłyby przeznaczyć na ratowanie tego globalnego kryzysu.

A co z rynkiem polskim?

Nie ma czegoś takiego jak polski rynek finansowy. Ponieważ polska jest jedynie bankowym dystryktem zagranicznych inwestorów i zarejestrowaną na nowojorskiej giełdzie spółką – o czym mówię w poniżej umieszczonym wideo –  ‎nie ma również polskiej bankowości, a banki które na terenie tzw. Polski funkcjonują są oddziałami zagranicznych podmiotów. Nie ma też czegoś takiego jak skarb państwa, w przypadku gdyby ktoś chciał podjąć dyskusję na temat rzekomych banków lub spółek, które jakoby miałyby być częścią należącą do iluzorycznego skarbu państwa. Ministerstwo Skarbu Państwa zostało już przed laty rozwiązane. Lecz i o tym w szczegółach pisałem zarówno w mojej wcześniej nadmienionej już książce z roku 2013, jak i w mojej bestsellerowej pozycji roku 2018 „Skazani na Zyski”.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Video_Widget”][/siteorigin_widget]

I tu wkracza rola przygotowanej do tego scenariusza europejskiej ustawy BRRD (bail-in). Ta ustawa reguluje ‎procedury rozwiązywania upadających banków, umożliwiające zagarnięcie wszystkich środków klientów do których instytucja bankowa w momencie rozpoczęcia procedury ma jakikolwiek dostęp. Przykładem był rok 2013 i przeprowadzenie owych procedur na obywatelach Cypru.

Niestety, lecz i owszem – jeśli się zacznie, a pytanie nie brzmi, czy, tylko kiedy – to tzw. rynek polski będzie równie trafnie uderzony (chociaż może użycie określenia ograbiony, zamiast uderzony – byłoby bardziej odpowiednim), jak pozostała część Europy i świata.

Metale szlachetne na drodze do sukcesu

Metale szlachetne, zwłaszcza złoto, są uważane za „bezpieczną przystań” w niespokojnych czasach. I spoglądając na ostatnie kilka tysięcy lat – nie bez powodu. Popyt na złoto jest cały ten czas odpowiednio wysoki. Istnieje jednak pewna zasadnicza różnica co do rynkowego prawa popytu i podaży. A mianowicie: Cena metali szlachetnych nie odzwierciedla wartości metali. Jest raczej wyrazem siły nabywczej środka płat-niczego. Na przykład, jeśli cena złota wzrośnie, złoto nie stanie się bardziej wartościowe, tylko siła nabywcza środka płat-niczego spadnie.

Złoto zajmuje szczególną pozycję wśród metali szlachetnych, ponieważ służy wszystkim bankom centralnym jako rezerwa walutowa. Nie dotyczy to białych metali. Ich zapotrzebowanie wynika przede wszystkim z potrzeb gospodarki. Srebro, platyna i pallad to ważne surowce i kluczowe elementy wielu technologii w naszym środowisku. Rozwój cen czterech metali szlachetnych jest zatem całkowicie niezależny od siebie. A to otwiera atrakcyjne możliwości dla posiadania wszystkich metali szlachetnych.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]

Jednak te wszystkie metale szlachetne mają jedną wspólną cechę. Są mobilnymi prawdziwymi wartościami – lub wyrażając się językiem zrozumiałym dla zwolenników i fanów nieruchomości (nieruchomanów) – ruchomymi nieruchomościami, łatwymi do kupienia i sprzedaży. Niewiele aktywów rzeczywistych ma tę elastyczność, podzielność i płynność. Metale szlachetne nie wymagają pielęgnacji, konserwacji ani zarządzania. Mają nieodłączną wartość i należy je tylko chronić, poprzez bezpieczne przechowywanie.

Zróżnicowany asortyment metali szlachetnych jest zatem rozsądnym rozwiązaniem, a metale szlachetne, zwłaszcza złoto, srebro, platyna i pallad, są dobrym rozwiązaniem dla inwestorów kochających bezpieczeństwo i święty spokój. Oferują bezpieczeństwo wartości wewnętrznej, ciesząc się dużą popularnością, popytem, i od tysięcy lat sprawdzają się jako cenne skarby. Ci, którzy posiadali metale szlachetne, nigdy nie ponieśli całkowitej straty. Wręcz przeciwnie.

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Video_Widget”][/siteorigin_widget]

Auvesta Edelmetalle AG oferuje depozyty przechowywane w magazynach wolnocłowych w Zürichu prowadzone w złocie, ale także ze srebrem, platyną i palladem w cenach hurtowych. Umożliwia to łączenie możliwości posiadania różnych metali szlachetnych – czyli dywersyfikacji nie osiągalnej przez żaden z powszechnych produktów inżynierii finansowej. Najważniejsze jest to, że te metale szlachetne są w formie fizycznej. Sztaby są przechowywane w skarbcu o najwyższym poziomie bezpieczeństwa w bezcłowym magazynie w Szwajcarii poza UE. Daje to nabywcy metali szlachetnych przewagę dzięki zaoszczędzonemu podatkowi VAT na srebro, platynę i pallad. Ponadto metale szlachetne są oferowane przez Auvesta Edelmetalle AG  w cenach dużych sztab, nawet przy mniejszych ilościach zakupu, co przełożyło się na rozszerzenie dystrybucji w ponad 100 krajach, zaufanie klientów ze 167 państw.

Ta forma budowania i przechowywania majątku nie ma żadnej alternatywy.

Życzę państwu sukcesów, Własności i Wolności!

Bo tyle Wolności, ile Własności!

 

Wasz Piotr S. Wajda

[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Cta_Widget”][/siteorigin_widget]
[siteorigin_widget class=”SiteOrigin_Widget_Image_Widget”][/siteorigin_widget]